Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.10.2011 18:26:07 

Chovatelská st. Bernských salašnických psů

Ostatní zvířata

 

NÁVŠTĚVNÍCI A PACIENTI U NÁS DOMA

Naše rodina má ráda zvířata a proto se snažíme pokud je to v našich silách pomoci zvířátkům, kteří tuto pomoc potřebují. Za dobu, co máme naše mini hospodářství, se k nám už dostali různí pacienti, jako třeba ježci ( odchováni - vráceni zpět do volné přírody ), poštolka ( předána do útulku pro zraněné ptáky ), pár zatoulaných pejsků (vráceni majitelům) atd.

     

Dva pacienti zatím zůstali a jsou členy naší rodiny:

KOCOUŘI

TYGŘÍK a ČERTÍK

Oba dva potkal stejný osud, jako koťata je někdo asi dostal jako dárek a pak přišel na to, že je péče o ně problém a vyhodil je na ulici. Tygřík k nám přišel v poněkud neutěšeném stavu, vyhublý, začervený, ochotný nechat se klidně sežrat tím obrovským psem, který ho našel. Byl to ale náš pes, tenkrát ještě Sam ( Zlatý retrívr ) a ten ho opatrně vzal do tlamy a šup s ním za mnou. Kocourka jsme dali dohromady a vyléčili. Už se nám ale nepodařilo ho pořádně vykrmit, jako malý byl hodně podtržený a to už mu zůstalo. Bude to pomalu tří letý kocour a jeho 2.5 Kg je nepřekonatelných.

Čertíka jsem přivezla tento rok, kdy jsem ho našla ležícího a mňoukajícího v práci. Při -10°C na něm bylo vidět, že je to kocour z bytu. Nenapadlo mě nic lepšího než se s ním rozdělit o oběd a s pomocí kolegyně ho trochu rozehřát. Kocourek pochopil, že já znamenám teplo a žrádlo a překonal svůj obrovský strach z ruky a mě, a odpoledne se mnou pod příslibem tepla a něčeho na zub nakráčel do auta a odjel k nám domů. Až doma jsem zjistila, že kocourek je plný strupů a jěště čerstvých ran. Jen on ví od čeho to bylo. Jeho strach z lidí a pohlazení trvá však nadále, je velice opatrný, ale náš.

     
     

TOPlist