Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.10.2011 18:26:07 

Chovatelská st. Bernských salašnických psů

Aktuality

 

 Aktuality 2010

enlightened25.12.2010enlightened

Rok se s rokem sejde a aktualizace našich stránek pokulhává. Budeme se snažit doplnit všechny informace, které se za posledního půl roku udály:

V květnu jsme dostaly možnost od jedné fajn rodiny pronajmout si jejich pozemky a můj dětský sen začít alespoň částečně hospodařit se začínal měnit ve skutečnost.

Manžel nelenil a aby se sen začal pomalu proměňovat ve tvrdou práci a realitu přikoupil k našim stávajícím kozenkám 25-ti hlavé stádečko kůzlat kozy české hnědé krátkosrsté. Začalo nám i pěkné počasí a co asi tak může rodina s 30-ti kozama dělat v létě.....seno.........

""""Soňa ví, Soňa ví, jak je seno voňaví""""

Začnu děkovat sousedům, protože bez nich by seno pod střechou nikdy nebylo a my díky nim nepadaly na hubu. 

Seno bylo pod střechou a začala nejdůležitější etapa a to dělání kůlů, plocení pastviny a stavba salaše. Nejsme s manželem už naivní městští "paneláči" a tohle sousto, které jsme se rozhodli spolknout bylo opravdu velké, ale hnala nás láska ke zvířatům a podpora lidí ( přes to, že si někteří myslí, že jsme blázni ) a rodiny. Na celku, který jsme vypotili, ale přeze všechno dodělali jsou kozenky šťastné a ubytované na krásné pastvině. Na tom všem se podíleli kamarádi, sousedé a hlavně rodina. Proto Vám všem patří díky Krabáku, Miloši, Renčo, Petře......yes 

Prázdniny které pomalu utekly, znamenaly pro naši holčičku jediné, konec lenošení a hurá do školy.My jste stále ještě bojovali na pastvině, ale vše už se blížilo k závěru. Chtěli jsme ještě kozy vyhnat na pastvinu a dát jim možnost zvyknout si na nové prostředí a hlaně na příchod zimy.

V září jsme vyrazili do Tábora na naší první aukci kozlů. A povedlo se. Přivezli jsme si domů Béďu, našeho prvího kozla hnědého krátkosrstého, linie Pauli. Kozlíka velice šikovného, naši představu o plánovaném připouštění zhatil hned třetí den, kdy se dokázal protáhnout okýnkem tak, že zlomit svoje tělo do pravého úhlu a protáhl se otvorem o polovinu menším než je on sám a dostal se tak ke kozám

devil. ...jo láska je láska.....devil

 

 

 

 

 

02.05.2010

Tento den se konala MVP v Praze a sešli jsme se tam v hojném počtu. A reprezentovali jsme také ch.st. Santy Bazaltin odkud máme Davídka. Kluci si vedli náramně. S mojí kamarádkou Katkou a Luckou se všichni svěřenci velice krásně umístili. Já jsem předvedla Davídka, Kateřina tradičně vedla Bondu ( u nich je to láska na první pohled a od té doby co má Bonda svoji hendlerku, se mnou odmítá chodit). A Lucka svoji chovatelskou stanici Santy Bazaltin reprezentovala s Destinkou a Claudií ( maminkou "Déček" ) a nechyběla ani Dinah Santy Bazaltin.

Bonapart Black Tara V3

 

 

Davidoff Santy Bazaltin VN1

 

Claudie, Destiny a Dinah Santy Bazaltin

V1 CAC Res.CACIB, VN1 a VN2

 

 

10.04.2010

Naše rodina úplně propadla kouzlu chovu koz a jelikož s kozami je spojeno i mléko a výrobky z něj zúčastnili jsme se s manželem kurzu u Petra a Katky. Vřele doporučuji zájemcům kteří si chtějí vyrobit domácí sýry, tvaroh, jogurt bez různých chemických přísad a "Éček" navštívit jejich kurz pro domácí zpracování mléka. Dostali jsme spoustu rad a informací a naše domácí výroba se pomalu začíná rozjíždět.

Více informací získáte na stránkách: www.dobrykurz.cz

 

07.04.2010

Dostali jsme fotečky od Agnes  ( Bonapart Black Tara x Aischa Anu Jose ), holčička nám roste do krásy a mi se s ní doufám uvidíme na některé z výstav.

 

03.04.2010

Dnes jsme odjeli do Mladé Boleslavi na výstavu se všemi našimi kluky. Počasí nám přálo a setkali jsme se i s tatínkem Davídka Brahmsem Eleuteria, kterému tímto gratulujeme k nádhernému vítězství, mimochodem porazil našeho Bonaparta, máme to tedy 1:1.

Davídek v kruhu pro změnu zlobil, asi na nás jde puberta, i tak si odnesl krásný posudek se známkou VN2.

 

   

 

Bonda se setkal jak již jsem zmínila ve třídě vítězů s Brahmsíkem a obsadil krásné druhé místo V2.

 

  

No a náš Cipísek  dostal známku VD1. Je to psík no jak to říci  jinak prostorově řešený . My ho stejně máme rádi, tak jak je, a proto jsme se rozhodli jeho výstavní kariéru zatím uzavřít a nenutit ho poslouchat že se nepovedl, ale povedl jen si asi občas myslí že je berňák.

28.03.2010

Narodila se nám kůzlátka, více v sekci "Kozí novinky"

06.03.2010

V sobotu jsme se vypravili do Českých Budějovic na XV.Jihočeskou oblastní výstavu psů. Náš Davídek - Davidoff Santy Bazaltin konečně viděl a zkusil co je to výstavní kruh a spousta jiných psů. Podle toho jak se předvedl jsem sklízela ovoce za to, co jsem ho doma učila. Bonda, který je ve výstavním kruhu jako doma, byl rád, že se může opět někde ukázat.

Davidoff Santy Bazaltin

VN1 - 1.místo - Nejlepší štěně výstavy

Výstavnu posuzoval pan ing. Tibor Havelka a Davida ohodnotil takto: - pes silné kostry, dobré hlavy, správného zaúhlení končetin, výborné mechaniky pohybu

 

     

 

Bonapart Black Tara

V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, 3.místo skupiny FCI II

Bonda dostal takovýto posudek: -pes požadované mohutnosti, výrazné hlavy, volné lokty, dobré zaúhlení končetin, výborný v pohybe.

 

     

Omlouváme se za kvalitu fotek v hale se fotí špatně. Na závěr dávám nejhezčí fotečku.

 

 

 

01.03.2010

Konečne se mi podařilo vyfotit ty naše kluky na sněhu a tak nějak pohromadě a že je to dost velká práce ví každý, kdo má více jak jednoho psa. Na procházky chodíme denně a sněhové nadílky už mají "pokrk" i naši hafani. Doplnila jsem také pár foteček do fotogalerie.

 

     

 

12.02.2010

Dnešek byl pro naši rodinu velice významný a já nemohu vynechat pro mě nejdůležitějšího človíčka v mém životě a to mou dcerku Jolču.

V Jílovém u Prahy probíhal zápis do prvních tříd základní školy a protože už nastal ten čas, máme z naší holčičky školáka, tedy spíše školačku.

Přeju jí ať jí to ve škole jde a chodí tam ráda.

 

     
     

 

07.02.2010

Tak se nám konečně podařilo vyfotit našeho kozlíka Matěje a myslím si, že špatných zpráv už snad bylo dost a tak sem dávám také něco pro potěšení.

Představuji Vám naše letošní překvapení - Kozlík Matěj

( matka Růženka KHK otec neznámý )

 

       

06.02.2010

V sobotu 30.1. se narodila štěňátka Bonapartovi a Ešlince celkem jich bylo 15, 4 štěňátka nepřežila vlastní porod a bohužel ostatní nepřežila následnou infekci. Infekci odolávala i samotná Ešli a bohužel i přes veterinární péči se nepovedlo zachránit vetšinu štěňat. Bohužel i takovéto věci se stávají. My teď jen doufáme, že zbylá štěnda svůj boj s virózou překonají.

 

22.01.2010

Tento den nás velice mile i nemile překvapila naše koza Zubejda, ráno jsem v chlívku našla dvě kůzlátka. Jedno kůzlátko bylo v pořádku, druhé jevilo známky života, ale jeho stav nebyl dobrý. Naše první kůzlata a hned jsme měli o starosti postaráno. Zubejdu jsme dostali v dost špatném stavu, byla březí a vyzáblá na kost. V naší péči se holka vzpamatovala a měli jsme z ní radost. Porod však proběhl dříve a Zubejda na tom není moc dobře. Snažíme se obě kůzlátka i jejich maminku dostat z nejhoršího a snad se nám to i podaří.

Představujeme naše dvě první kůzlátka holčičky Heldu a Zildu.

( "Sabrina malá čarodejnice" je naše Jolča )

 

   

 

Po prvním roce chovu jsme pochopili, že kozy k nám pokud to bude v našich silách patřit už napořád a tak otevřeme další kolonku na našich stránečkách a to "Kozí novinky".

03.01.2010

Hned na začátku roku jsme dostali úžasnou zprávu.

!!!!!Bonapart a Eshley čekají štěňátka!!!!!

 

   

  Panička Eshley nám zavolala tuto úžasnou novinu. Dle sono vyšetření má fenečka plné bříško mimišů. Hrozně moc držíme oběma holkám palce ať vše zvládnou a štěňátka i maminka budou v pořádku.

Předpokládané datum vrhu je 04.02.2010. Pokud máte zájem o šťěňátko více informací se dovíte od paničky Eshley paní Marie Rabasové tel.: 608 846 584 , e-mail marie.rabasova@seznam.cz. Internetové stránky její chovatelské stanice jsou www.zudolisumavskeho.cz.

Veškeré informace o štěndách budou samozřejmě i na našich stránkách i nás je možné kontaktovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist