Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.10.2011 18:26:07 

Chovatelská st. Bernských salašnických psů

Kozí novinky
Kozí novinky...

KOZÍ NOVINKY 2010

Leden

 Jak už jsem psala v aktualitách otevírám tuto sekci pro informaci o našich kozích holkách. Zážitků, akcí a foteček máme s pejsky i kozenkami mnoho, a aby se nám to časem nepletlo budeme vše přiřazovat tam kam to patří.

Takže naše první kozí přírůstky jsou holky Hilda a Zelda, koza Česká bílá krátkosrstá.

Hilda je zatím ponechána u maminky z důvodu stimulace mléka, Zildičku jsme museli vzít domů do naší péče. Doufejme tedy, že vše dobře dopadne.

Všechny fotečky se nám sem nevejdou tak jsou na 

http://blondacibsp.rajce.idnes.cz

     
     

Náš Cipísek se zachoval jako pravý záchranář a chůva v jedné osobě. Kozenku očistil a začal hřát. Kozenka na něj reagovala velice dobře a dnes (třetí den) už stojí, hezky papá a hupká nám po kuchyni.

O víkendu jsme měli další radostnou událost. Naše koza Růženka přivedla na tento svět krásného tříbarevného kozlíka Matěje. O Růženku jsme měli strach, neměla být totiž vůbec připuštěná, ale u bývalé majitelky se to zřejmě nějakému kozlíkovi povedlo a tak máme další přírůstek.

Únor

  Tento měsíc nás opustily dvě naše kozí holky a to Amálka ( KBK ) a Boženka ( KHK ). Zastavili se u nás sousedi, že prý by ptřebovali kozenku pro jejich děti a na vypásání zahrady. Když uviděli jak jsou holky nerozlučné, vzali si je pro jistotu obě. Mají se u nich vcelice dobře a prý se celá rodina po práci a škole schází u kozenek. Také mi bylo vytknuto, že jsou pěkně rozmazlené.

S manželem jsme se rozhodli, že si pořídíme kozy s PoP, abychom dali nějaký počátek našeho vysněného chovu a tak jsme se vydali v tomto šíleném počasí až do Náchoda k paní chovatelce, která inzerovala kozy hnědé krátkosrsté. Po menších útrapách jsme našli malebnou vesničku a paní chovatelku. Kozenky se nám moc líbili a tak jsme je naložili do našeho mnohostraně využitelného kombíka a vyrazili k domovu. Naše dvě nové holky dostali jméno Venuše a Petruše a jelikož jsou obě z pastvy a hrozně divoké, zečínáme se s nimy pomalu zbližovat. Až se nám je podaří vyfotit - dáme fotečky.

Naše dvě první kozenky narozené u nás Hilda a Zelda musely být obě odebrány už v lednu jajich matce, koza na tom byla opravdu špatně. Po léčbě našeho pana doktora se začala Zubejda zotavovat a pomalu začala svoje holčičky přijímat. Zatím jsou s ní přes den a po mé láskyplné domluvě a ukázání mých strhaných rysů, snad pochopila, že by se mohla začít starat ona.

Koza Erinka se pomalu chystá k porodu, tak doufáme, že bude vše v pořádku.....

Březen

  Tak tento měsíc máme konečně porody za sebou. Erinka naše velitelka stáda porodila krásné dvě kozičky. Porod si řídila zcela sama a já jen mohla tiše přihlížet. Kozičky jsou na půl po tatínkovi buráčci. Jedna je celá maminka dostala jméno Beruška, druhá je celý tatínek a říkáme jí Buráčku.

Do našeho mini stádečka přibyla také koza pro kterou se přes internet hledal nový domov. S manželem jsme se domluvili, že jedna koza se k nám ještě vejde a proto jsme přijali kozenku " ze Slap".

Tak velkou a zároveň ohromně hodnou a milou kozu jsme nečekali. Žila převážnou část svého života o samotě a ve svých skoro 6-ti letech viděla poprvé, že není sama, ale exemplářů jejího plemene je i víc. Setkání s našimi holkami bylo opravdu krásné. Kozenka je dnes zcela bez problémů ze stádem, ale když mě má na dohled nehne se ode mne ani na krok, asi chudák čeká že zase bude sama, to se jí u nás ale nemůže stát. Zavázali jsme se že kozenku u nás necháme dožít.

( fotečky dodáme později )

 

TOPlist